Právě si prohlížíte Aktuality OSAC18.01.2013

Aktuality OSAC18.01.2013

 Nové aktuální informace pro potápěče členy PK OSAC a jejich přátele:
1) Z rozhodnutí výboru OSAC jsou pro rok 2013 stejné členské příspěvky (svazový + klubový) jako v roce minulém! Členové klubu OSAC platí nejnižší klubové příspěvky v porovnání s jinými podobnými potápěčskými kluby v ČR!
2) Člen klubu OSAC je povinen zaslat platbu (tzn. 550 Kč výdělečně činný nebo 400 Kč nevýdělečně činný nad 26 let nebo 200 Kč nevýdělečně činný od 16 do 26 let) na účet klubu OSAC u České spořitelny, a.s., č.ú. 737065319/0800 s var.symbolem = rodné číslo (bez lomítka) a do zprávy pro příjemce uvést své jméno a příjmení.
3) Každý člen po zaplacení členských příspěvků na r.2013 dostane Členský průkaz na r.2013, opravňující mj. i ke vstupu na bazén.
4) Pro informaci a k zamyšlení:
Za celý rok 2012 klub OSAC zaplatil nájemné za bazén v celkové částce 79.305,- Kč.
V témže roce 2012 jsme vybrali členské klubové příspěvky ve výši 16.700,
– Kč a dále svazové příspěvky ve výši 13.500,-Kč, které jsme odvedli na SČP.
Rozdíl ve financování klubových nákladů na bazén a veškerou činnost OSAC v roce 2012 byl hrazen ze zdrojů dotací a příspěvků od Svazu českých potápěčů, Sdružení sportovních svazů a státních orgánů a institucí veřejné správy a případně podnikatelských subjektů a firem. Všechny tyto finanční zdroje jsme získali na základě aktivní klubové činnosti a zásluhou konkrétní práce členů výboru OSAC a dalších aktivních členů klubu.
5) OSAC založil pro nás členy OSAC a naše současné a budoucí přátele na Facebooku stránku OSAC.cz  Stačí kliknout na https://www.facebook.com/OSAC.cz a přihlásit se.
6) Výbor OSAC připravuje plán akcí na rok 2013, vše projednáme na členské schůzi. Mezi obvyklé každoroční akce patří společné víkendy na potápěčských základnách v ČR. Svaz českých potápěčů provedl významné provozní úpravy Výcvikového střediska Barbora v severních Čechách (Oldřichov u Teplic). Nabízí i možnost klubového víkendu pro OSAC. Napište do e-mailem na info@osac.cz nebo do Debaty na našem webu www.osac.cz nebo na Facebook osac.cz zda máte zájem (členové klubu + rodina + pozvaní kamarádi) v červnu 2013 o víkend na VS Barbora. Vzhledem k potřebě rezervace napište co nejdříve!
7) Další výbornou nabídku akce OSAC v r.2013 již zveřejnil Wendy Matějka pro zájemce o potápění ve Francii. Termín plavby 27.6.2013-4.7.2013. Azurové pobřeží. Cena 400 Eur (loď a potápění bez stravy a dopravy). Vhodné od P* a výše. Nalodění v Le Lavandou plavba směr St.Tropez a zpět na lodi BELINA s super posádkou. Plavby se můžou zůčastnit i nepotápěči za 360 Eur. Max 10 osob, možná je již kapacita obsazena, ale lépe je informovat se u Wendyho na tel. 604826617.
8) Náš kamarád a instruktor CMAS I** Martin Aišman pořádá a nabízí zajímavé potápěčské akce 2013:
Akce jezera Rakousko: Možnost spojení potápění s lyžováním a návštěvou lázní Bad Ischel je možné doplnit o kurz potápění. Doprava ubytování a celodenní strava zajištěna v obytném autě! Cena na osobu 2750,-Kč, 25. až 27. ledna 2013 (dle zájmu i jinak).
Dále připravuje akce na moři v Chorvatsku a Itálii vhodné i pro začátečníky, je možné absolvovat i potápěčské kurzy CMAS, účastnit se mohou i nepotápěči. Chorvatsko SV. Marina termín 1. až 7. dubna 2013. Doprava a ubytování a celodenní strava zajištěna v obytném autě Elnagh Baron 37. Cena na osobu 5900,-Kč zahrnuje dopravu, ubytování obytné auto, celodenní stravu, veškeré poplatky za kemp.
Dále akce Jachtaření a potápění: 8 až 10 členné posádky na jachtaření a potápění na Elbě, Capraie a Korsice. Jaro a podzim 2013: Další možností je 14 denní plavba zaměřena hlavně na potápění na Korsice. Při zpáteční cestě přes Capraia a Elbu.Cena na osobu i nadále zůstává 10.000,-Kč na osobu za pronájem lodi na týden. Zájemcům o tyto akce zašle Martin bližší informace.
9) Pro nás milovníky zimního potápění pod ledem v křišťálově čisté vodě je aktuálně k dispozici náš potápěčský polygon SČP OSAC s pozorovatelnou, kesonem a zejména bohatou faunou v čele s velkými jesetery v Lomečku s příjemným a perfektním zázemím hospůdky Zdeňka Zrůsta. Přijeďte se zanořit nebo alespoň podívat! A pochopitelně na jaře nás tam čekají tradiční akce – potápěčské narozeniny, oslavy výročí zanoření kesonu OSAC Atlantic atd.
10) A ještě velmi užitečná a pro potápěče potřebná informace: Svaz českých potápěčů právě vydal 2 instruktážní CD. Jedná se jednak o CD „Prezentace Potápěč CMAS P** – zásobník pro instruktory“ autorem obsahu je Martin Aišman. A další CD je „Výcvikový systém CMAS – SPČR“ souhrn všech výcvikových dokumentů CMAS a SPČR pro instruktory potápění, které zpracoval Jiří Hovorka (I***, člen Výcvikové komise SPČR), redigoval Jarda Hudec (viceprezident SČP). Obě CD doporučila Výcviková komise SPČR a Vydavatelem je SČP.

Sledujte další aktuální informace průběžně uveřejňované na našich webových stránkách www.osac.cz
Za výbor OSAC zdraví Jarda Hudec

Napsat komentář