Právě si prohlížíte Brigáda OSAC v Nižboru 19.05.2012

Brigáda OSAC v Nižboru 19.05.2012

Osm potápěčů – brigádníků OSAC Plzeň pomáhalo celou sobotu 19.05.2012 při rozebírání dřevěné filmařské osady v Nižboru u Žlubineckého potoka. Na pozvání od Zdeňka Zrůsta s prosbou o pomoc při rozebírání dřevěných stavení pro převoz a znovupostavení v Lomečku pro ubytování potápěčů navštěvujících Polygon SČP a dalších návštěvníků reagovala vstřícně naše Osma.

Veliké poděkování patří Renatě Plzákové, Jindřichovi Plzákovi, Vláďovi Levému, Petrovi Valentovi, Jardovi Šimůnkovi, Jirkovi Nováčkovi, Radkovi Němečkovi a Jardovi Hudcovi.

Ráno po příjezdu na místo ke Žlubineckému potoku jsme byli v šoku: představovali jsme si pár dřevěných chatek k rozebrání, ale čekaly nás ohromné sofistikovaně tesařsky profi postavené velké stavby – kostel a dva domy – podívejte se sami do Fotogalerie!

Makali jsme poctivě od osmi ráno do čtyř odpoledne s krátkou polední přestávkou na zelňačku. Z vybouraných prken jsme vytahovali hřeby (v každém prkně bylo minimálně deset hřebů 100 až 120 mm) a prkna rovnali na hromady (odhadem celkem asi šest kubíků) k přeložení na dopravní transportér k odvozu.

 

 

 

 

Napsat komentář