Právě si prohlížíte Klubové potápěčské novinky OSAC 02.08.2017

Klubové potápěčské novinky OSAC 02.08.2017

 

Ahoj členové potápěčského klubu OSAC Plzeň a všichni naši přátelé,

seznamte se na přelomu prázdnin s klubovými novinkami:

1) Po náročném vyjednávání s Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy jsme v rámci Programu VIII. obdrželi pro klub OSAC dotaci ve výši 1000 Kč na jednoho evidovaného člena do 15ti let.  Dále se našemu klubu OSAC podařilo získat finanční příspěvek od Českého olympijského výboru prostřednictvím Svazu českých potápěčů. Smlouvu v nejbližších dnech podepíši.

2) Důležitou novinkou je zpráva od kamaráda Martina Aišmana – instruktora CMAS SČP. Martin získal instruktorskou kvalifikaci na výcvik Vrakové potápění. Využijte příležitosti a přihlaste se do kurzu.

3) Na nejbližších potápěčských lokalitách od Plzně jsou vhodné podmínky spíše na koupání než potápění. Konkrétně na Hracholuskách se kvalita vody směrem proti proudu zhoršuje. V místech od silničního mostu již postupuje nazelenalá barva vody, na Radosti je voda na povrchu průhledná, ale v hloubce – konkrétně dále u „lyžařů“ je viditelnost již malá tj. 1-2m. Mnohem lepší je to na Lomečku, pokud je tam málo lidí, tak 5m.

4) Minulý týden mne požádala redaktorka MF Dnes Barbora Němcová o krátké povídání k historii zatopených vesnic Hracholuskou přehradou, konkrétně o ponorech na Těchoděly…(viz článek)

5) Podle dlouhodobé předpovědi bude srpen na Plzeňsku letně teplý. Protože trávím většinu času na chatě a občas jezdím na člunu, tak se ozvěte, kdybyste někdo chtěl vyrazit na ponor (i když do zakalených vod).

 

Za výbor OSAC přeji hezké dny

Jarda Hudec

Napsat komentář