Právě si prohlížíte Kontrolní potápěčská výcviková kabina (pozorovatelna) OSAC v Polygonu SČP v Lomečku – stav projektu ke 04.05.2010

Kontrolní potápěčská výcviková kabina (pozorovatelna) OSAC v Polygonu SČP v Lomečku – stav projektu ke 04.05.2010

Náš Potápěčský klub OSAC Plzeň připravuje investiční záměr – projekt Kontrolní potápěčské výcvikové kabiny (pozorovatelny) a její umístění v Polygonu Svazu českých potápěčů v lokalitě lomu zvaný Lomeček ve Starém Klíčově-Mrákov u Domažlic.

Kontrolní potápěčská výcviková kabina (pozorovatelna) pro Polygon SČP je určena
1.  Pro pozorování, kontrolu a metodickou přípravu výuky, výcviku a tréninku potápěčů s přístroji
2.  Zajištění a zkvalitnění dozoru a kontroly potápěčů
3.  Pozorování potápěčských aktivit, podvodní fauny a flóry bez nutnosti zanoření i osobami bez potápěčské kvalifikace, zájemci o potápění nebo potápěči momentálně indisponovanými pro potápění, zástupci sdělovacích prostředků, pracovníky médií a návštěvníky široké veřejnosti
 
 
Zařízení KPK tvoří podvodní na dně lomu fixně umístěná kovová kulovitá kabina s okénky a ve vrchní části spojená kolmou nad hladinu vedoucí průstupovou potrubní šachtou zakončenou vstupní kabinou s připojenou přístupovou lávkou ze břehu. Zařízení KPK tvoří vodotěsný celek konstrukčně, materiálově a výrobně dimenzovaný pro dané pevnostní tlakové poměry s předepsanými bezpečnostními koeficienty.
Přístup do KPK je zajištěn ze břehu po lávce k nástupní kabině a svisle dolů do kabiny pozorovatelny po žebříku s jištěním. V kabině pozorovatelny s tlakovým přívodem čerstvého vzduchu je po obvodu osm kruhových okének o průměru 50 cm, na rovném dně kabiny je část zátěže, jejíž většinový podíl je tvořen prstencem po vnějším obvodu kabiny fixně umístěné na dně lomu.
Návrh konstrukce, výkresy, propočty a materiálově technické specifikace, realizace výroby, přípravy a řešení přepravy a instalace v lokalitě jsou zajišťovány profesně odborně kvalifikovaným týmem – členy PK OSAC ve složení:
Petr Leitner – idea, návrh záměru, projektu, řešení konstrukce a funkcionality PVP
Jiří Ryska – provedení výkresové dokumentace a propočtů
Jiří Fruhauf – konstrukční, výrobní, přepravní a instalační zajištění
Pavel Uhlíř – projektové řešení a podpora realizace výroby
Jaroslav Hudec – projektové, investiční, produkční a provozní zajištění a koordinace realizace
a další kooperující členové PK OSAC a ve spolupráci s externími dodavatelskými a výrobními firmami
Odborným konzultantem je náš kamarád potápěč Zdeněk Zrůst – správce areálu lokality "Lomeček" 

 

Napsat komentář