Právě si prohlížíte OSAC srpnové zprávy 25.8.2015

OSAC srpnové zprávy 25.8.2015

Léto je v závěru srpna příznivější pro nás potápěče více v zahraničí než doma, protože v tuzemských lokalitách se po úmorných vedrech ve vodě objevily již řasy, sinice a voda se na mnoha místech zazelenala. Konkrétně na Hrachách u lyžařů to ještě není nejhorší: v týdnu byla v pěti metrech viditelnost asi 1,5m. Potvrzeno i od našeho instruktora Martina Aišmana, který tam ve čtvrtek cvičil v kurzu P1 dva naše nové členy OSAC Marka Šmídovce a Miloslava Matouška – ponory byly OK (podívejte se do Fotogalerie), a proto o víkendu spolu vyrazili do Rakouska pod Dachstein na Gosausee. Ještě k viditelnosti na Hrachách: zelená voda postupuje od železničního mostu ve směru toku, záleží na směru a síle větru zda se totální zkalení dostane až ke kempu.

Mnohem příjemnější ponory (byť náročné) čekají na naši desetičlennou partu, která ve středu vyráží na jihofrancouzské pobřeží do přístavu Le Lavandou a odtud se týden poplaví (podvlajkou OSAC) na katamaránu Belina. Přejeme klidné moře a těšíme se na pěkné fotky!

My ostatní se již těšíme na první poprázdninový bazén – nezapomeňte, že naše pravidelné páteční bazénové tréninky OSAC začínají již 4. září 2015 v 19:00. Informujte o tom, prosím, další naše členy a přátele – velký a malý bazén čekají J Stále platí, že vstup pro děti do 15ti let s doprovodem rodiče či jiné dospělé osoby je zdarma za podmínky, že u vrátnice se nahlásí u mne nebo jiného členy výboru OSAC. 

Za výbor OSAC zdraví Jarda Hudec

Napsat komentář