Potápěčské aktuality OSAC 23.02.2014

Ahoj potápěči OSAC a všichni naši přátelé!
nabízíme vám krátkou bilanci potápěčských událostí uplynulých dní a informaci o připravovaných akcích našeho klubu OSAC.
Začínáme bohužel smutnou zprávou. Dne 20. 2., po krátké těžké nemoci nás opustil náš dlouholetý potápěčský kamarád, nestor českého potápění, filmař, technik a konstruktér Jirka Trpík z Prahy. Pohřeb bude v pátek 28.2. v Praze na Olšanech. Prosím, vzpomeňme na něj.

Další zprávy patří do kategorie praktických klubových či svazových informací:
Jak víte, od 1.1.2014 je účinný nový občanský zákoník a v průběhu 1. Q 2014 je převedena evidence klubů z MV ČR na rejstříkové registry MS ČR současně s přejmenováním z občanských sdružením na spolky. Jako organizační jednotka Svazu českých potápěčů jsme nyní oficiálně pojmenováni jako pobočný spolek Svazu, ale prakticky se NIC ! nemění !!!I nadále jsme Potápěčský klub O.S.A.C. Plzeň (Optimist Sub Aqua Club) s plnou funkční a hospodářskou samostatností a jako právní osoba jsme způsobilí ke všem potřebným právním a administrativním úkonů. Na případné změny například stanov (aby byly dány do plného souladu s novým obč. zákoníkem ) máme tři ! roky čas.
Nicméně jeden praktický dopad zrealizujeme hned: Zákonnou podmínkou prokazující příslušnost ke klubu a svazu potápěčů je každoroční zaplacení příspěvků. A to je mj. nezbytnou podmínkou pro čerpání státních dotací! Zdůrazňujeme, že pro rok 2014 zůstává výše příspěvků stejná jako dříve (tj. 550.- Kč výdělečně činní nebo 400,- Kč nevýděleční nebo 200,- Kč od 16ti do 26ti let nebo 100,- do 15tilet). Z uvedených příspěvků odvádíme přibližně polovinu na svaz, takže neexistuje možnost platit jen část těchto příspěvků. Jinak bychom státní dotace např. na bazén žádné nedostali. A všichni pochopí, že jen z příspěvků roční nájem bazénu za 90 tisíc Kč nezaplatíme…
Závěr: výše platby příspěvků se nemění, ale musíme mít všichni včas zaplaceno. Kdo nezaplatí do 15.března 2014 (správně bychom měli mít všichni zaplaceno již 1.1.2014) nemůže být nadále evidován jako člen…viz nový obč. zákoník.
O koupi nové výstroje OSAC je poměrně velký zájem, samozřejmě ze dvou důvodů: trička, mikiny, atd. jsou velmi pěkná a kvalitní a cena je oproti běžným cenám v obchodech nižší než poloviční! Protože manipulace s tak velkými zásobami je obtížná, respektujte zásadu: nejdříve si vyberte na našem webu a pošlete mi e-mail s uvedením druhu a velikosti (např. tričko XL + polokošile vel. L + ručník) a současně zaplaťte na účet klubu 2384533349/0800 celou částku (v uvedeném příkladu to je celkem 300,- Kč). Potom se domluvíme, zda vám to přivezu na bazén (pozor v čase 18:15-18:45), a nebo zda si to vyzvednete u mne doma. Pochopitelně pokud by vám velikost nevyhovovala, tak vám příště přivezu na výměnu jinou. Ceník v Kč:
tričko 200gr 80
polokošile 200gr 110
mikina 160
ručník 110
čepice 70
Blíží se tradiční březnové narozeninové ponory na Lomečku. Také letos budou oslavy, tentokrát mého životního jubilea (65!), a proto jsme se již domluvili s několika kamarády na bazénu na vhodném termínu a se Zdeňkem Zrůstem, aby pro nás rezervoval Lomeček na ponor, oslavu včetně večerního posezení. Současně se mnou jako každoročně rovněž oslaví své narozeniny Jindřich Plzák. Takže dovolte vás všechny pozvat na sobotu 22. března 2014 cca od 11:00 na Lomeček na oslavný narozeninový ponor spojený s přípitkem, výborným pohoštěním jídlem i pitím a zejména v dobré náladě a příjemné kamarádské atmosféře. Garancí je pěkné počasí (jako každý rok), teplá hospůdka s perfektním servisem a veselou zábavou. Přijeďte všichni kamarádi a známí, jste všichni vítáni!
A další akce OSAC nás čeká v pátek 11. dubna 2014 v bazénu potápění pro Sdružení pěstounských rodin.
A bude oblíbený jarní soutěžně zábavný bazénový večer o krásné ceny pro děti, mládež i dospělé nejen naše členy, ale i další známé, které si přivedete.
A také plánujeme pokračování úspěšné bazénové akce s instruktorem Martinem Aišmanem Prevence potápěčských nehod.
Další novinky sledujte na našem webu www.osac.cz
Za výbor OSAC zdraví Jarda Hudec

 

Napsat komentář