Právě si prohlížíte Pozvání na slavnostní vyzdvižení sošky andělíčka z Košuteckého jezírka v Plzni v sobotu 7.11.2009

Pozvání na slavnostní vyzdvižení sošky andělíčka z Košuteckého jezírka v Plzni v sobotu 7.11.2009

V sobotu 7.listopadu 2009 vyvrcholí akce na vyzvednutí sošky andělíčka a sloupového podstavce ze dna Košuteckého jezírka v Plzni.

Tato událost historicko badatelského a společenského významu je v patronaci Úřadu městského obvodu Plzeň 1 s plnou podporou starosty Jiřího Uhlíka realizována na základě podnětu památkáře Mgr. Davida Růžičky z NPÚ ÚOP V Plzni. Průzkumné ponory – hledání sošky a podstavce v sobotu 3.10.2009 naším potápěčským týmem OSAC dirigovaným Petrem Leitnerem byly úspěšné:

Vláďa Levý jako první potápěč doslova vyhmatal na dně v bahně sošku andělíčka! Následující sobotu 10.10.2009 jsme vše připravili, a proto lze nyní pozvat širokou veřejnost a také sdělovací prostředky na  vlastní vyzdvižení sošky z vody na břeh. Vlastní potápěčské práce provede pod vodou náš tým OSAC, na břehu bude mechanizační- dopravní a jeřábová technika firmy Manipulace Jirky Frühaufa. Předpokládáme, že na břeh do připraveného pískového lože na kontejneru bude vyzdvižena soška asi ve 13 hod. Na břehu bude možné si sošku prohlédnout a  nafotit, následovat potom bude odvoz do depozita k restaurování.  Náš klub OSAC připraví jako obvykle i malý piknik s občerstvením, k dispozici k prohlédnutí bude fotogalerie a jistě i možnost besedy s pamětníky…

Na tuto mimořádnou potápěčsky i společensky atraktivní sobotní akci 7.11.2009 zveme všechny naše členy a příznivce !!!

Za PK OSAC Jarda Hudec

 

Napsat komentář