Právě si prohlížíte Pracovní ponor OSAC na Lomečku 28.10.2015 a novinky

Pracovní ponor OSAC na Lomečku 28.10.2015 a novinky

Parta potápěčů OSAC absolvovala ve svátek 28.10.2015 důležitý pracovní ponor na Lomečku – opravu průsaků do kesonu tj. kontrolu a utažení netěsných oken kesonu OSAC Atlantic. Vše se podařilo a v kesonu je opět "sucho". Všem deseti potápěčům OSAC patří veliké poděkování! Na obligátní fotce pod vlajkou OSAC je tým po úspěšném ponoru a chutném obědě.  Není třeba připomínat, že díky naší soustavné péči o polygon a pozorovatelnu OSAC SČP máme možnost využití svazových financí na nájem bazénu a další klubové aktivity.

 

Shodou okolností v právě vyšlém elektronickém bulletinu eNemo Svazu českých potápěčů č.3/2015 je i článek na uvedené téma: potápěčské kluby a peníze.   Přečtěte si sami – viz rubrika eNemo na tomto webu OSAC.

Ve čtvrtek 5.11.2015 se konal v Kongresovém centru v Praze seminář – veřejná rozprava na téma Sport a regiony  za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a dalších politiků a velkých sportovních šéfů ( senátor Valenta, předseda ČUS Jansta, hejtman Petera a další). Pro nás asi čtyři desítky zástupců sportovních svazů žádné překvapení: státních peněz do sportu je málo, nářků a slibů jsme slyšeli hodně.  Aktuální konkrétní šancí pro sportovní kluby, jak získat státní dotaci, je Program VIII  na rok 2016 – určený na podporu práce klubů s mládeží do 18ti let. Žádost náš klub OSAC (máme přes 40 evidovaných členů ve věku do 18ti let) na Ministerstvo v minulém týdnu již odeslal…

Mimo jiné také na téma finance pro sportovní kluby=spolky bude jednání valné hromady Svazu českých potápěčů 21.11.2015. Za OSAC tam pojedu spolu s Jardou Šimůnkem.

A na závěr rozluštění minulé fotografické hádanky: snímek zasněžené a zamrzlé Ameriky je z prosince 2009 a fotka Ameriky bez sněhu je z loňska tj.z prosince 2014. Jaká bude Amerika letos 12.12.?

Za výbor OSAC zdraví Jarda Hudec

 

 

 

 

 

  

Napsat komentář