Právě si prohlížíte Setkání potápěčů OSAC – jubileum 10 let pozorovatelny OSAC Lomeček sobota 25. září 2021

Setkání potápěčů OSAC – jubileum 10 let pozorovatelny OSAC Lomeček sobota 25. září 2021

Ahoj členové klubu OSAC,
 
v sobotu 25. září to bude přesně deset let
od zanoření jedinečné podvodní pozorovatelny = potápěčské podvodní výcvikové a kontrolní kabiny klubu OSAC Plzeň v lomu Lomeček ve Starém Klíčově u Domažlic.
 
Tehdy parta potápěčů našeho klubu OSAC Plzeň po několikaletém úsilí dokončila stavbu světově unikátní podvodní pozorovatelny a slavnostně zanořila celou konstrukci o váze asi 30 tun a výšce 11 metrů na dno lomu a připojila přístupový můstek ze břehu ke vstupnímu průlezu.
Za velké účasti přihlížejících návštěvníků Lomečku byl 25. září 2011 dokončen originální potápěčský projekt, který má stále jedinečnou a výjimečnou roli poskytnout lidem možnost tzv. suchou nohou slézt do hloubky asi 8 metrů a skrze 8 průzorových oken pohodlně a nerušeně pozorovat podvodní život v lomu – ryby a potápěče.
 
O historický úspěch potápěčů klubu OSAC Plzeň za podpory Svazu českých potápěčů a podniku ZVVZ Milevsko se především zasloužili (v abecedním pořadí):
Tomáš Bárta, Jiří Brychta, Jiří Frűhauf, Jaroslav Hudec, Petr Chládek, Petr Leitner, Vladimír Levý, Jiří Matějka, Miloš Perháč, Jiří Ryska, Jaroslav Šimůnek, Ladislav Trávníček, Pavel Uhlíř, Petr Valenta a další.
 
V sobotu 25.září 2021 symbolicky oslavíme 10 let pozorovatelny OSAC na Lomečku setkáním, na které zveme členy klubu OSAC s jejich doprovodem.
 
Samozřejmě, že budeme respektovat aktuální protiepidemická hygienická opatření. Proto bude pro veřejnost Lomeček v sobotu uzavřen a naší oslavy = setkání potápěčů OSAC se zúčastní pouze ti, kteří jsou zdraví a jsou buď očkovaní proti covidu nebo s negativním testem nebo covid již prodělali.
 
Program zahájí ponory, po nich na břehu šumivý přípitek a společná fotografie pod vlajkou OSAC. Potom je u Zdenka Zrůsta objednán obligátní steak s hranolky. K zakoupení bude limo, káva, čaj a pivo. Akce se uskuteční ve venkovním prostoru, přesto připomínáme potřebu dodržovat dostatečný odstup při osobním kontaktu a omezit objímání, stisky rukou apod.
 
Časově:
sraz v Lomečku je v 10:30, ponory do asi 12:00, přípitek a fotografování pod vlajkou OSAC od 12:00 do 12:30 a potom oběd a čas na posezení nebo další ponory nebo procházku po Lomečku apod. Předpokládáme ukončení akce OSAC a odjezd asi v 15:00.
 
O historii vzniku první podvodní pozorovatelny a jejím zhotovení plzeňskými potápěči klubu OSAC vypráví film, který je na webu www.osac.cz a spoustu informací se můžete rovněž dočíst na webu OSAC v rubrice http://www.osac.cz/podvodni-vycvikova-kontrolni-kabina-osac
 
Přijeďte v sobotu 25. září 2021 na Lomeček oslavit 10. výročí pozorovatelny OSAC!
 
Za výbor OSAC zdraví a na setkání se těší
Jarda Hudec
 
Kontakt:
Ing. Jaroslav Hudec, předseda klubu OSAC Plzeň

 

M: 774414100   E: hudecjarda@gmail.com
 
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář