Právě si prohlížíte V pondělí 15.03.2010 bylo potápěčům OSAC v barokomoře hodně veselo

V pondělí 15.03.2010 bylo potápěčům OSAC v barokomoře hodně veselo

Do péče lékařů a sester Ústavu leteckého zdravotnictví v Ústřední vojenské nemocnici v Praze ve Střešovicích se v pondělí 15.03.2010 svěřila první pětice potápěčů OSAC. Čekal na nás "ponor" v barokomoře

Po příchodu a přivítání jsem se převlékli do županů, podstoupili kontrolní změření tlaku a podepsali Prohlášení. Následovala krátká odborná instruktáž vedoucího lékaře s prezentací a výkladem na téma hyperbarická komora a dekompresní potápěčské ponory.

A potom nástup do barokomory, poslední kontrola a šup do hloubky 80 metrů a bylo veselo: nejen příjemná dusíková euforie, ale zejména naše hlasy ve fistuli vyvolávaly výbuchy smíchu.

 

Proto i soustředění na kontrolní školní matematické příklady bylo dost obtížné…

 

 

 

 

 

Nicméně bylo na vše dost času, protože ponor trval docela dlouho – přes 100 minut. Na podlaze jsme měli v lavoru 3 potápěčské počítače, náramkové hodinky a Jirkovo světlo, které trochu "bublalo".  Při "výstupu" jsme od 18ti metrů dýchali čistý kyslík pro lepší vysycení, takže s maskou na obličeji jsem toho v závěru "ponoru" už moc nenapovídali.

Celá pondělní parta OSAC  tj. Renata, Jindřich, Jiřina, Jirka a Jarda vše absolvovala v pohodě a doporučuje: Zanořte se v barokomoře také! 

 

Napsat komentář