Právě si prohlížíte Zpráva potápěčů OSAC všem: Nevzdáme to!

Zpráva potápěčů OSAC všem: Nevzdáme to!

Ahoj potápěči OSAC, rodiče dětí v našem klubu a všichni přátelé a příznivci!
 
Koronavirová nákaza se rapidně zhoršila, situace v nemocnicích je kritická, v protiepidemických opatřeních je chaos a na masivní očkování se stále jen čeká. Život každého z nás je paralyzován v práci, doma i při odpočinku. A také sport trpí. Hřiště a bazény jsou zavřené a sportovat lze jen individuálně v ve volné přírodě. A do byla dnes Národní sportovní agenturou v čele s Hniličkou vydána zpráva o zahájení vyplácení dotace v programu Můj klub 2021. Jistě, peníze jsou především pro sportování dětí a mládeže potřebné. Ale ani náš klub si za ně nájem na bazénové tréninky v době zákazů kvůli virové infekci nekoupí. Nezbývá než disciplinovaně dodržovat 3R (respirátor+ ruce + rozestupy) a čekat na vakcinaci a poražení Covidu. 
 
Proto jsme rádi, že můžeme v této obtížné době zveřejnit také nějakou dobrou zprávu:
Konkrétně pro náš klub jsme zajistili výrobu speciálních potápěčských tašek OSAC, které jsou nyní již v dostatečném počtu k dispozici pro přenášení potápěčského a plaveckého vybavení a výstroje na trénink apod.
Další dobrou zprávou je námi sledovaná informace o přípravě výstavby nové plaveckého bazénu na Borských polích. Pro nás potápěče je důležité, jaká bude v novém bazénu hloubka. Ověřili jsme si, že bazén bude hluboký stejně jako je dosavadní bazén SK Radbuza, což je přibližně 2,5 m, a tedy nejvíce v Plzni. Nicméně protože máme zájem (a nejen my potápěči, ale i skokani do vody, hasiči, záchranáři, vodní pólisté atd.) o bazén podstatně hlubší, domluvili jsme se, že dáme podnět k jednání o větší hloubce budoucího městského bazénu na Borských polích. Jen pro zajímavost údaje z normy:

 
 

 

 
 
 
 
 
Přátelé, pevně věříme v pozitivní obrat ve vývoji covidové nákazy, všichni přispějeme poctivým dodržováním hygienických zásad a nevzdáme to!
 
A na závěr dovolte osobní poznámku:
Již mnoho let oslavujeme s kamarádem potápěčem Jindřichem Plzákem společné narozeniny
(6. března já 72 let a Jindra 70 let) na akci OSAC při ponoru na Lomečku. Stalo se nám tradicí popřát si a symbolicky si připít (dříve i pod vodou) spolu s ostatními kamarády z našeho klubu OSAC. Letos žádnou společnou akci OSAC dělat na Lomečku nemůžeme, ale slibuji, že až to půjde, tak to dodatečně s vámi všemi rádi oslavíme!
 
Za výbor OSAC zdraví Jarda Hudec
 
 

 
 

  

Napsat komentář