Potápěčka CMAS P**, podvodní fotografka

Na Mistrovství ČR v bazénové fotografii: 
mistr ČR 2004 a 2007, vicemistr 2008
1. místo 2004 „vraky“ na: www.underwaterphotography.com
 
Potápěčské začátky a fotoaparát

Potápěčský kurz absolvovala začátkem roku 1998 ve svých 23 letech v klubu OSAC Plzeň a s focením pod vodou začala sotva jí oschly potápěčské papíry. 

 

Potápěčský sen
Plány pro nejbližší budoucnost jsou podívat se znovu do Norska, objevit pro sebe Bílé moře, řeku Verzascu ve Švýcarsku a jiné. Spíše jí vyhovují místa s menším turistickým ruchem a hodně jí záleží i na tom, jakou bude mít na akci společnost.
 
Specializace na určitou oblast podvodní fotografie
Nemá, jen preferuje širokoúhlou fotografii. Líbí se jí dobré záběry ze sladkovodního prostředí a fotí i v bazénu. Fotí prakticky cokoliv, co jí zaujme a zdá se zajímavé nebo fotogenické.
 
Kde jsou její fotografie
Na jejím webu www.aligatores.wz.cz, publikuje v časopisech. V listopadu 2009 zahájí svou první autorskou výstavu, která bude putovní ( rozpis na webu www.osac.cz zveřejníme).
 
Používaná fotografická technika
Od února 2009 fotí s digitální zrcadlovkou Canon 400D a objektivy Sigma 10 –20 a Canon 100/2.8 makro. Používá blesky Ikelite DS 160 a Inon D2000.
 
Nejsilnější zážitek při podvodním fotografování
Cení si momentů v blízkosti podvodních živočichů. Z poslední doby má zkušenost z Norského moře, kdy jí několik minut doprovázela velká treska, ryba která se obvykle pohybuje v hloubkách okolo 100 – 600 m. Na závěr setkání jí čelně najela před objektiv prakticky na dotek ruky …