Právě si prohlížíte 1. výročí zanoření Podvodní pozorovatelny OSAC SČP a klubové info 24.09.2012

1. výročí zanoření Podvodní pozorovatelny OSAC SČP a klubové info 24.09.2012

Čas neúprosně ubíhá – 25.09.2012 to bude již rok, co jsme zanořili unikátní podvodní potápěčskou výcvikovou a kontrolní kabinu tzv. Pozorovatelnu OSAC v polygonu SČP v Lomečku ve Starém Klíčově.

V Evropě a možná i ve světě ojedinělá amatérská klubová potápěčská akce, jejímž výsledkem je podvodní observatoř umožňující nejen sledovat a kontrolovat výcvik a trénink potápěčů, ale i pozorovat dění rozmanité a bohaté fauny na dně Lomečku.

Nově tam přibyli mj. tři velcí jeseteři… Přijeďte se podívat 🙂

O to, aby vše pod vodou v polygonu Lomečku fungovalo a bylo OK,  se staráme údržbou, úklidem, čištěním a dle potřeby i opravami.

Konkrétně aktuální čištění kesonu OSAC Atlantic a vodicích lan a dalších objektů pod vodou plánujeme na tuto neděli odpoledne tj. 30.09.2012. Účast zatím přislíbilo 5 členů OSAC – přihlašte se mi další ( SMS či e-mailem).

 

Podzimní potápěčské aktivity OSAC se též konají v bazénu – minulý pátek nás celkem třináct otestovalo ploutve WARP1. Výsledky jsme předali přátelům v prodejně PRODIVE, po slosování bude jeden z testujících našich členů OSAC odměněn.

 

Jedno důležité upozornění: tento pátek tj. 28.09.2012 je státní svátek, a proto se náš potápěčský trénink v bazénu Radbuza nebude konat!

Za výbor OSAC zdraví Jarda Hudec

 

 

Napsat komentář