Právě si prohlížíte Smutná zpráva:  zemřel náš kamarád potápěč Radovan Šourek

Smutná zpráva: zemřel náš kamarád potápěč Radovan Šourek

Závěr listopadu 2011 přinesl pro potápěče a jejich přátele řadu zpráv, bohužel mezi nimi i tu nejsmutnější:
Minulý týden náhle zemřel náš kamarád a rádce, nestor plzeňského i celého českého potápění, instruktor a prima parťák RADOVAN ŠOUREK.
My, potápěči klubu OSAC jsme jej znali především z jeho dlouholetého působení v roli instruktora potápění Svazu českých potápěčů v systému CMAS, z výcviku a zkoušek ve spolupráci s naším klubem. Ale v potápěčské historii západočeské oblasti se Radek zapsal zejména svou letitou aktivitou v klubu Atlantic a také široké veřejnosti známým kesonem zanořeným 25 let v Ejpovické nádrži. Vzpomínáme na jeho radost, když jsme „jeho“ keson  (legendární kabinu) naší klubovou partou zrenovovaný a zrekonstrovaný a nazvaný OSAC ATLANTIC v roce 2006 znovu zanořili!   Viz Video z Lomečku z 30.dubna 2006 na našem webu…
Bylo to moc smutné, když jsem v sobotu 26.11.2011 při zahájení Valné hromady Svazu českých potápěčů v Neratovicím požádal všechny přítomné potápěče z celé ČR o uctění Radovanovy památky minutou ticha. V očích řady z nich jsem viděl nevěřícný údiv a nefalšovanou bolest z náhlého odchodu kamaráda potápěče, pamětníka začátku přístrojového potápění u nás,  obětavého parťáka a instruktora potápění.
Radovanův pohřeb se koná v Plzni ve čtvrtek 1.12.2011 od 14 hod.   
Svaz českých potápěčů uctí památku Radovana na pohřbu smuteční kyticí a kondolencí za všechny potápeče SČP. V našem klubu OSAC jsme se domluvili na položení smutečního věnce se stuhou s nápisem „ Od kamarádů z klubu OSAC“.
Vzkaz od všech, kteří se pohřbu zúčastní i od těch, kteří nebudou moci přijet:
Radku, vzpomínáme – čest Tvé památce!

 

 

Napsat komentář